top of page

Morenda - Příchovice

V druhém utkání domácího dvojkola nás navštívilo družstvo Příchovic, které momentálně kraluje tabulce 1.ligy a v zimní části také vyhráli zimní halový pohár. Jednalo se tedy o dosud nejtěžšího soupeře, kterého jsme na domácím hřišti přivítali a zároveň o největší zkoušku našeho cíle udržet si neporazitelnost na domácím hřišti.

Také nedělní utkání Morendy proti lídrovi soutěže z Příchovic, nezačalo pro domácí šťastně. Než jsme se rozkoukali, byl stav 0:3. Soupeř nám dokazoval proč vede 1. ligu. Přesná rychlá hra zakončená výbornou střelbou v útoku a nekompromisní a tvrdá hra v obraně nám dělala velké problémy a jen těžko jsme se prosazovali. Podobně jako v sobotním zápasu až v půli 1.poločasu jsme našli sestavu v obraně, která postavila hráz soupeřově aktivitě v útoku a naši útočníci postupně získali recept na obranu soupeře. A tak se několikagólové vedení soupeře podařilo do poločasu zcela eliminovat a půle skončila 11:11. A co víc. Ani začátek 2 půle nenašel našeho soupeře v dobrém rozpoložení a získali jsme dokonce vedení 15:13. Příchovice nám potom ale ukázaly proč vedou 1 ligu. I ony dokázaly svou obranu přeorganizovat. Obránci se začali vysouvat proti naši útočníkům daleko před brankoviště ,což nám činilo značné problémy a obraz zápasu se postupně změnil ve prospěch soupeře.. Ve druhé půli jsme vsítili jen 6 branek a soupeř si už taktickou hrou v útoku výhru pohlídal. Nicméně náš tým, jako nováček soutěže opět dokázal s lídrem soutěže po většinu zápasu držet krok a ověřil si, že dokáže být vyrovnaným soupeřem každému z 1.ligy .