top of page

Hodnocení prvního zápasu sezóny v Dobrušce

První zápas Morendy v 1.lize Národní házené se odehrál na hřišti Dobrušky.Posledního semifinalisty play of ukončeného ročníku NH.Tedy na hřišti favorita. Morenda zpočátku zaskočila soupeře a udržovala si prvních 15min. vedení. Zdálo se, že Dobruška si nevěděla rady s obranou hostů a jen těžko se prosazovala. V polovině poločasu však udělali hosté v útoku několik chyb a nabídli tak domácím několik rychlých protiútoků, kterými domácí nepohrdli.A tak se šlo do šaten za stavu 8:5 pro domácí.Začátek druhé půle nanasvědčoval nějakému obratu. Domácí si udržovali místy až 4gólové vedení.Situace se změnila až při vyloučení domácího hráče na 5 minut.Poté se domácím přestalo dařit v útoku a Morenda začala dotahovat.v infarktovém závěru zápasu se dotáhla až na rozdíl 1 branky. Avšak ani po výhodě pokutového hodu v poslední minutě si jí už nepodařilo vyrovnat. Ačkoliv výsledkově to byl neúspěšný zápas.Ukázal, že naše mužstvo má charakter a ani za nepříznivého stavu nesložil zbraně a do poslední minuty bojoval o body!