Sledovat

©2018 by Klub národní házené Moravská Slavia Brno. Proudly created with Wix.com

Házená vs. Handball

August 9, 2018

Možné se Vám to stalo také, ale dost často, když někomu řeknu, že hraji národní házenou, tak nastanou otázky typu: Ty jo, ty hraješ za nároďák? To jseš asi dobrá? a tak. Považuji tedy za nutné vysvětlit základní rozdíly mezi těmito druhy házené. 

 

Národní házená vznikla v roce 1905 v Československu, v roce 1930 a 1934 se v ní konalo dokonce Mistrovství světa. Handball neboli házená má počátky v Dánsku a hlavně v Německu. 

 

Základní a hlavní rozdíly:

Národní házená se hraje na venkovním hřišti, rozměru 45x30 cm, s větším, většinou koženým balónem na vysoké a úzké branky, hřiště je rozdělené na tři třetiny, počet hráčů jednoho týmu v poli je 7, útočící hráči nemohou do obranné třetiny a obránci do útočné, dochází tak ke hře na brankovišti tři na tři. Útočnici mohou probíhat brankovištěm, ale nesmí z něj střílet na branku, jeden obránce " bek" může také do brankoviště. 

Na obrázcích níže jsou základní rozdíly vizuálně vyobrazeny.

     

Pokud o národní házené slyšíte prvně, tak považuji za důležité přijít se podívat na zápasy KNH MS Brno, protože v televizi ji jen tak neuvidíte. Zde je odkaz na seznam zápasů. 

 

Budeme se těšit.

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Practice Makes Perfect: 10 Training Tips

December 20, 2016

1/1
Please reload

Recent Posts

August 9, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square