Házená vs. Handball

August 9, 2018

Možné se Vám to stalo také, ale dost často, když někomu řeknu, že hraji národní házenou, tak nastanou otázky typu: Ty jo, ty hraješ za nároďák? To jseš asi dobrá? a tak. Považuji tedy za nutné vysvětlit základní rozdíly mezi těmito druhy házené. 

 

Národní házená vznikla v roce 1905 v Československu, v roce 1930 a 1934 se v ní konalo dokonce Mistrovství světa. Handball neboli házená má počátky v Dánsku a hlavně v Německu. 

 

Základní a hlavní rozdíly:

Národní házená se hraje na venkovním hřišti, rozměru 45x30 cm, s větším, většinou koženým balónem na vysoké a úzké branky, hřiště je rozdělené na tři třetiny, počet hráčů jednoho týmu v poli je 7, útočící hráči nemohou do obranné třetiny a obránci do útočné, dochází tak ke hře na brankovišti tři na tři. Útočnici mohou probíhat brankovištěm, ale nesmí z něj střílet na branku, jeden obránce " bek" může také do brankoviště. 

Na obrázcích níže jsou základní rozdíly vizuálně vyobrazeny.

     

Pokud o národní házené slyšíte prvně, tak považuji za důležité přijít se podívat na zápasy KNH MS Brno, protože v televizi ji jen tak neuvidíte. Zde je odkaz na seznam zápasů. 

 

Budeme se těšit.

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Practice Makes Perfect: 10 Training Tips

December 20, 2016

1/1
Please reload

Recent Posts

August 9, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
 

Sledovat

©2018 by Klub národní házené Moravská Slavia Brno. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now